En İyi 20 Ücretsiz Yapay Zeka Aracı

En İyi 20 Ücretsiz Yapay Zeka Aracı

Son birkaç yıl, Yapay Zeka ve Makine Öğreniminin gelişimi hızla arttı. Tek başına çalışabilen AI ürünleri artık kitlelere ulaşmış durumda ve birçok kişinin günlük hayatlarına entegre oluyor. İşletmenizi ileriye taşıyacak en iyi 20 ücretsiz Yapay Zeka Aracı bu makalede mevcuttur.

Bu AI araçlarının en iyi yanı, onları doğrudan web tarayıcınızdan kullanabilmenizdir. Kullanım kolaylığını en üst düzeye çıkarmanın yanı sıra düzgün bir kullanıcı ara yüzüne öncelik verdikleri için bu uygulamaların kullanımı oldukça kolaydır. O halde başlayalım ve AI dünyasını keşfedelim!

1. DALL-E 2: AI Görüntüleyici

Dall-E 2, yapay zeka kullanan ücretsiz kullanımı olan bir görüntü oluşturucudur. Kullanımı oldukça basittir – istediğinizi yazarsınız ve Dall-E 2 gerisini hallederek indirebileceğiniz bir görüntü oluşturur. İsteklerinizi daha detaylı hale getirip istediğiniz özellikleri ekleseniz bile, Dall-E 2 hala etkileyici bir görüntü oluşturmayı başarır.

2.ChatGPT 3: Her şeyi sorabileceğiniz bir yapay zeka sohbet botu

ChatGPT en iyi 20 ücretsiz Yapay Zeka Aracı olarak en ön sıralarda yer almaktadır. Bu araç halka açıldığında, kafamızda birçok duygu yoğunlaştı. İlk başta şaşırdık ve daha sonra yeteneklerinden biraz korktuk. Chat GPT 3’e metin ipuçları şeklinde herhangi bir şey sorabilirsiniz (ve bu bağlamda herhangi bir şey gerçekten sınırsızdır) ve size cevaplar sunacaktır.

Kompleks bir kodlama sorgusu, birkaç gün önce beğendiğiniz restoranda yemek tarifi veya kısa bir film senaryosu olabilir. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde , Chat GPT 3 hepsini başarır.  Chat GPT Google Arama motoru ile çokça karşılaştırılmıştır.

ChatGPT, OpenAI tarafından geliştirilen GPT adlı dil modeline dayanarak, insan benzeri cevaplar oluşturmak için derin öğrenme tabanlı bir dil modeli kullanır.

Şu anda ücretsiz olarak kullanılabilir, ancak Open AI aynı şey için ücretli bir sürümü test ediyor. Ayrıca, Chat GPT ‘de ara sıra ağ hatalarıyla karşılaşabilirsiniz, umarız geliştiricileri yakın zamanda bu sorunu düzeltecektir.

3.Midjourney: Büyüleyici Sanat Eserleri Oluşturmak İçin Yapay Zeka Aracı

Midjourney, kullanmaktan en çok keyif aldığımız AI araçlarından biridir. Midjourney , Dall-E 2 gibi, metin ipuçlarına dayalı bir görüntü oluşturma aracıdır. Temel olarak, fantastik bir kurgu temasına doğru eğilimli bir stilin görüntülerini oluşturmak için odaklanmaktadır. Yaptığı şey gerçekten de ilginç.

Çocukken hepimiz kendi yarattığımız film veya video oyunu karakterlerine sahip olmuşuzdur ve onlara özel güçler ve görünüşler vermişizdir. Midjourney, bu hayal gücünü dijital sanata dönüştürmeye yardımcı olur. Özellikle fantastik-kurgu içerikleri yazma ve oluşturma konusunda ilgili kişiler için oldukça kullanışlı bir araçtır.

4.GFP-GAN: Görüntü Onarım Aracı

Bir çok eski fotoğrafa sahibiz ve bu fotğraflar anılarımızdaki kadar canlı ve net değiller. Bugün GFP-GAN sayesinde bu artık endişe verici bir durum değil.

GFP-GAN, Generative Adversarial Networks (GANs) kullanan bir görüntü onarım aracıdır. GAN’lar, görüntüleri restore etmek ve iyileştirmek için kullanılabilecek yeni, sentetik veriler üretebilen bir tür derin öğrenme algoritmasıdır. GFP-GAN, gürültü giderme, bulanıklık giderme veya süper çözünürlük gibi görüntü onarım görevleri için kullanılır.

GFP-GAN API’leri kullanan bazı araçların özelliklerini kullanmak için bir web uygulaması geliştirmektedir ve HuggingFace platformunda geliştirilmiş bir uygulama bulunmaktadır. Yapmanız gereken tek şey eski bir resim yükleyin ve gerisini ona bırakın.

Yazılımın kullanımı ücretsizdir ve şu anda demo sürümündedir.

5. LUMEN5: AI Video Oluşturucu

Lumen5, bloglar, beyaz kağıtlar ve yazılı içerikleri videolara dönüştüren bir yapay zeka aracıdır. İşin yapılabilmesi için sadece sizden bir girdi gereklidir. Sağlanan alana bir bağlantı yapıştırmanız yeterlidir ve araç video oluşturma işlemine devam edecektir.

İhtiyacınıza uygun bir dizi şablon arasından seçim yapabilirsiniz. Oluşturulduktan sonra, videoları düzenlemek ve kendi videolarınız haline getirmek için bir dizi araç alırsınız.

Lumen5, ücretsiz ve ücretli planlar sunmaktadır. Ücretsiz plan sınırlı özellikler içerirken, ücretli planlar daha gelişmiş özelliklere ve işlevselliklere erişim sağlar.

6.BRANDMARK.IO: AI Kullanarak Marka Adı Oluşturma

Brandmark.io, markanızın tanımına dayanarak marka isimleri oluşturmanıza yardımcı olan ücretsiz bir yapay zeka aracıdır. Kendi kişisel portföyünüzü oluşturmayı planlıyor, kendi işinizi başlatmayı düşünüyorsanız veya sosyal medya kanallarınız için bir başlık ihtiyacınız varsa bu aracı kullanabilirsiniz.

Araç size ücretsiz bir önizleme sunar. Fakat, yüksek çözünürlükte indirmek için ücretli sürümü satın almanız gerekir.

7.RİFFÜZYON: Yapay Zeka Jeneratörü

Riffüzyon, en iyi 20 ücretsiz Yapay Zeka Aracı arasında en sevilen uygulamalardan bir tanesidir. Gerçek zamanlı bir müzik oluşturmanın en kolay yoludur. Metin ipuçlarına dayanarak istediğiniz müziği anında oluşturabilirsiniz. Müzik tarzlarını belirtmeniz yeterlidir ve paylaşabileceğiniz ve indirebileceğiniz bir melodi alırsınız.

8.COPY.Aİ: Yüksek Kaliteli İçerik için Ücretsiz AI Metin Yazarlık Aracı

Copy.Ai, AI destekli bir metin yazma hizmetidir. Ürün detaylarınızı ve kısa bir açıklamayı giriyorsunuz, ardından metnin tarzını ve tonunu seçiyorsunuz. Ve metniniz hazır! Tüm içerik yazma ihtiyaçlarınız için tam teşekküllü bir yazarınız var!

Copy.Ai tamamen ücretsiz kullanılabilirsiniz ancak kaydolmanız gerekiyor.

9.TALK TO BOOKS: Kitaplarla Etkileşim için Yapay Zeka Aracı

Talk to Books, Google tarafından geliştirilmiş bir AI ürünüdür ve yayınlanmış kitaplardaki içerikle etkileşime geçmek için kullanılır. Gelişmiş doğal dil işleme kullanarak, kullanıcı sorularını ve ipuçlarını kitaplardaki ilgili metinlerle eşleştiren bir arama motoru olarak hizmet vermektedir.

Mevcut kitapların içeriğiyle konuşmanıza izin verir, dizinlenmiş kitaplardan yeni perspektifler ve bilgiler keşfetmenize yardımcı olacak yanıtlar üretir.

10.REPLİKA AI: Sohbet Edebileceğiniz Bir AI Arkadaşı

Eğer Black Mirror’ın yeni bölümlerini özlediyseniz ve yeni bir sezonu bekliyorsanız endişelenmeyin. Artık spekülatif kurgu kavramına ihtiyacımız yok çünkü yapay zeka sayesinde gerçekliğimizin bir parçası oldular. Replika AI adında bir aracımız var, bu yapay zeka aracıyla arkadaş olabilir ve ”sohbet” edebilirsiniz.

Replika AI, artırılmış gerçeklik kullanarak gerçek hayattaki etkinlikleri keşfedebilir, hatta metin ve video aracılığıyla etkileşime geçebilirsiniz.

11.POINT-E: 3D Modeller Oluşturun

Bu araç da OpenAI’dan geliyor. Point-E, kullanıcıların yönergeler kullanarak 3D modeller oluşturmasına yardımcı olur. Sonuçlar, bir “metinden resme” ve bir “resimden 3D model” algoritmasını birleştirerek oluşturulur. böylece, 3D koordinat sisteminde döndürüp çevirebileceğiniz koordinatları içeren bir 3D model içerir.

12.NOTION.AI: Yapay Zeka Metin Yazarlığı Aracı

Notion.AI, Notion tarafından geliştirilmiş bir başka yapay zeka yazma aracıdır. İsteklerinize göre anında kopya materyali oluşturmanıza yardımcı olur. Bir belge, blog veya herhangi bir yazılı içerik başlatmakta zorlanıyorsanız, bu araç tam da size göre. Yapmanız gereken tek şey, Notion.Aİ’ye kapsamlı yazılı materyal oluşturmak için bir prompt sağlamaktır.

13. LALAL.AI – Ses Kökü Ayırıcı

Her zaman arka plandaki enstrümanları takdir ettiğimiz ve bunun enstrümantal bir versiyonunu istediğimiz bir şarkı vardır. LALAL.AI adlı bir AI aracını kullanarak bu dileğinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bu, yüklediğiniz şarkıyı enstrümanlara ve vokallere ayıran bir ses parçası bölücüsüdür ve oldukça şaşırtıcıdır. Kullandığımız müzikle ilgili en iyi AI araçlarından biridir.

14. DEEPBEAT: AI Rap Şarkı Sözü Oluşturucu

Hip-Hop ve rap müzikleri geniş kitleleri etkilemiş bir müzik türüdür. AI ile bu müzik türünde ilham almanıza yardımcı olacak bir araç var: DeepBeat. Bu AI aracı, metninizin ilk satırını ve konusunu temel alarak uyaklı sözler üretmenize yardımcı olur. Kullanımı çok kolay ve oynaması oldukça eğlenceli bir AI aracıdır!

15. DEEP NOSTALGIA: Eski Fotoğrafları Renklendiren AI

Deep Nostalgia, eski resimleri yapay zeka kullanarak canlandırmaya yardımcı olan bir araçtır. Bu araç özellikle eski aile üyelerinin resimlerini canlandırmak için tasarlanmıştır. Tek yapmanız gereken bir resim yüklemek ve yapay zekanın resminiz üzerinde çalışarak canlandırmasını izlemek!

16. FIREFLIES.AI: Toplantılarınızdan Notlar Oluşturmak İçin AI Aracı

Eğer iş toplantınız sırasında takım arkadaşlarınızın söylediklerini takip etmekte zorlanıyorsanız, beğeneceğiniz bir araç olan Fireflies.ai’yi kullanabilirsiniz. Bu araç, toplantı sırasında gerçekleşen tüm konuşmaları kaydetmenize, metne dönüştürmenize ve aramalar yapmanıza yardımcı olur.

İşte bu kullanabileceğiniz ilginç bir yapay zeka aracı! Bu sayede, toplantı tutanaklarını kaydetmek hiç olmadığı kadar kolay hale gelir.

17. EXCEL FORMULA BOT: Excel’de Formül Oluşturan AI

Şimdi işimize giriyoruz. İşte yapay zekanın yapması gereken şeylerden biri ve belki de listedeki en pratik yapay zeka aracı. Eğer işiniz Excel öğrenmenizi gerektiriyorsa ancak 50 saatlik bir kurs alacak zamanınız yoksa endişelenmeyin.

Excel formül botu işinizi kurtaracak. Metin tabanlı ipuçlarına dayalı formüller oluşturur. Excel ile ilgili herhangi bir soru sorun ve detaylı bir cevap alın!

18. MAGIC ERASER: Obje Silici

Magic Eraser, en iyi 20 ücretsiz Yapay Zeka Aracı arasında işletmelerin en sıklıkla kullanabileceği araçlardan bir tanesidir. Bir resimden seçilen nesneleri yapay zeka kullanarak otomatik olarak kaldıran bir araçtır. Bu araç, resimlerdeki istenmeyen nesneleri veya arka planı silmek için kullanılır. Magic Eraser, zaman ve çaba açısından tasarruf sağlayarak, özellikle Photoshop gibi daha gelişmiş resim düzenleme araçlarının kullanımına kıyasla çok daha kolay bir seçenek sunar.

19. FONTJOY: Yazı Tipi Kombinasyonları Oluşturmak için Kullanılan Yapay Zeka Aracı

Eğer bir tasarımcıysanız ve uyumlu fontlar bulmakta zorlanıyorsanız, Fontjoy sizin için burada. Sadece birkaç filtre belirleyin ve ‘Oluştur’ düğmesine basın, araç size tasarımınızda kullanabileceğiniz font kombinasyonlarını sağlayacaktır.

Yapay zekanın sadece insan hayretlerine neden olan şeylerde değil, aynı zamanda bu gibi basit görevlerde de ne kadar yardımcı olabileceğini takdir ediyoruz.

20: NAMELIX: AI Şirket İsmi Oluşturucu

Namelix, bir işletmenin veya ürünün adını ücretsiz olarak oluşturmak için kullanılan bir yapay zeka aracıdır. Kullanıcıların, ürün veya hizmetlerinin kısa bir açıklamasını girmesi yeterlidir. Ardından Namelix hızlı şekilde çok sayıda isim önerisi sunacaktır. Ayrıca, isim stilini ve diğer tercihleri de özelleştirebilirsiniz. Namelix, yeni işletme sahipleri ve girişimciler için  yararlı bir araçtır. İşletme ismi bulmak için harcanan zamanı ve emeği azaltır.

Thro yapay zeka uygulamaları hakkında daha fazla bilgi için tıklayınız.

Sonraki yazı
Hukuk Büroları ve Avukatlar İçin CRM Programı
Önceki yazı
100 Yapay Zeka Aracı

Bizimle İletişime Geçin

Thro, müşterilerine sunduğu geniş ürün yelpazesi ve üstün hizmet anlayışı ile fark yaratıyor.

Yüksek kalite standartları

Müşteri odaklı hizmet anlayışı

Yenilikçi çözümler

Hızlı ve güvenilir


    Bizimle İletişime Geçin


      Yüzlerce
      Markanın Tercihi;