Genel Bakış               Özellikler               Fiyatlar               Sık Sorulan Sorular               Satın Al

SSL Sertifikaları Özellikleri

SSL network üzerindeki bilgi transferi sırasında güvenlik ve gizliliğin sağlanması amacıyla Netscape tarafından geliştirilmiş bir güvenlik protokolüdür.

SSL gönderilen bilginin kesinlikle ve sadece doğru adreste deşifre edilebilmesini sağlar. Bilgi gönderilmeden önce otomatik olarak şifrelenir ve sadece doğru alıcı tarafından deşifre edilebilir. Her iki tarafta da doğrulama yapılarak işlemin ve bilginin gizliliği ve bütünlüğü korunur.

Veri Trafiğinizi Şifreleyin, Web Sitenizi Güven Altına Alın

Google‘da Yükselin

Google, SSL Sertifikası sahibi HTTPS url yapısında web sitelerini arama sonuçlarında önceliklendirir ve daha üst sıralarda listeler.

Güçlü Şifreleme

Hızlı Kurulum

Tüm Bankalarla Uyumlu

Hızlı, Güvenilir
Yüksek Performanslı Hosting Özellikleri

Müşterilerinize Güven Verin

Sahip olduğunuz SSL sertifikası ile dijital varlığınız olan websitenizi ve ziyaretçilerinizi koruyarak müşterilerinizin güvenini kazanabilirsiniz. Müşterileriniz websitenin size ait olduğunu teyit eden site mührü veya EV (Extended Validation) SSL olarak adlandırılan genişletilmiş doğrulama yöntemine sahip SSL sertifikasını görmesi web projenize güven verir ve prestij katar.

Şirketinizi koruyun

SSL Sertifikası; web sitenizde HTTPS:// protokolünü kullanarak ziyaretçi ile sunucu arasındaki veri akışının şifrelenmesini sağlar. SSL Sertifikası; veri transferi esnasında kötü niyetli kullanıcıların web üzerinden gönderilen şifre vb. önemli bilgilerinize ulaşmasını engeller. Bu sayede web siteniz üzerinden yapılan tüm veri işlemleri şifrelenir. SSL sertifikaları sayesinde websitenizi kullanan kullanıcıların veri güvenliğini sağlayabilirsiniz.

Google Aramalarında Öne Geçin

Google’ın 6 Ağustos 2014 tarihinde resmi blogunda duyurduğu açıklamaya göre (https://webmasters.googleblog.com/2014/08/https-as-ranking-signal.html) SSL sertifikasına sahip olan websiteleri https:// kullanmayan sitelere göre ön sıralara çıkıyor. SSL sertifikasına sahip olarak Google’da öne çıkın.

SSL Sertifikaları ve Fiyatları

Müşteri yönetim süreçlerinizde ihtiyacınız olan tüm özellikleri CRM paketlerimizde bulabilirsiniz.
İşiniz için en uygun olan paket ile dijital dönüşüme adım atın.

POSITIVE SSL
90₺Yıllık
 • Domain Doğrulaması
 • 1 Alt alan adı
 • SHA2 ve ECC 128 & 256 Bit Şifreleme
 • Güvenli Kilit Logosu
 • 2 Gün İçinde Onaylanır
 • Ücretsiz Yeniden Oluşturma
 • 10.000$ Garanti
 • 30 Gün Para İade Garantisi
WILDCARD SSL
500₺Yıllık
 • Domain Doğrulaması
 • Unlimited Alt Alanı
 • SSha2 ve Ecc 128 & 256 Bit Şifreleme
 • Güvenli Kilit Logosu
 • 2 Gün İçinde Verilir
 • Ücretsiz Yeniden Düzenleme
 • $10,000 Garanti
 • 30 Günlük Para İadesi
EV SSL
999₺Yıllık
 • Kurumsal Doğrulama
 • 1 Alt Alanı
 • SSha2 ve Ecc 128 & 256 Bit Şifreleme
 • Güven Logosu Desteklenir
 • 7 Gün İçinde Onaylanırr
 • Ücretsiz Yeniden Düzenleme
 • 1,750,000$ Garanti
 • 30 Günlük Para İadesi

Siteniz, İşletmeniz ve Müşterileriniz için
Verilerinizi Kolayca Yedekleyin

Thro olarak veri yedeklemenin ve güvenliğinin önemini çok iyi biliyoruz. Bunun için hosting paketlerimizi, paket kapsamlarına göre günlük ve haftalık olarak ücretsiz yedekliyoruz. Ayrıca sunucu ve veri güvenliği için mevcut olan tüm sunucuların imaj yedekleri, günlük olarak alınmaktadır. Olağan dışı durumlarda veya yedek ihtiyacınız olduğunda hosting paketinizin yedeğini ücretsiz olarak talep edebilirsiniz. Ayrıca sizler de kontrol paneller üzerinden yedekleme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Hosting Hizmeti ile
Alan Adınıza Özel
 Profesyonel
E-Posta Hizmeti

Hosting paketiniz ile birlikte gelen standart e-posta hizmeti sizin için yeterli olmayabilir. Ancak mevcut hosting paketiniz ile birlikte sorunsuz kullanabileceğiniz yüksek kotalı, profesyonel antispam ve antivirüs hizmetine sahip “Kurumsal E-posta” paketlerimize göz atabilir ve avantajlı fiyatlarla satın alabilirsiniz.

İşletmeniz ve Müşterileriniz
İçin Üstün Koruma SSL Sertifikaları

Hosting paketlerinde standart olarak bulunan DDOS saldırı engelleme altyapısı ile sitelerinizi güvenle yayınlayın. Üstelik paketlerdeki ücretsiz SSL sertifikaları sitenizi, ziyaretçilerinizi, müşterilerinizi ve işletme bilgilerinizi koruma altına alırken, site sıralamanızın yükselmesine katkı sağlar. Son olarak ücretli SSL sertifikalarına göz atabilir ve siteniz için uygun olanı satın alabilirsiniz.

Binlerce İşletme
Thro Ürün ve Hizmetlerini Tercih Ediyor

REFERANSLARIMIZ

Sıkça Sorulan Sorular

SSL Sertifikaları ile alakalı en çok merak edilip,
sık sorulan soruları ve cevaplarını okuyabilirsiniz.

SSL Sertifikası iki nokta arasındaki veri iletişiminin şifrelenmiş olarak güvenli bir şekilde yapılmasını sağlayan ve site adreslerinin doğruluğunu kontrol eden bir üründür. Özellikle e-ticaret platformlarında güvenli ödeme işlemlerinin gerçekleştirilmesini sağlayarak, kredi kartı ve kişisel verilerin şifrelelenerek iletilmesine olanak tanır.

SSL Sertifikası kurulumu, web sitenizin bulunduğu platform ve kullanmakta olduğunuz hosting kontrol panelinin işlevlerine göre değişkenlik göstermekle birlikte genel olarak kısa bir işlemdir. Kurulum işlemleri ile ilgili Bilgi Bankamızdan yardım alabilirsiniz.

SSL Sertifikasının sipariş işlemi tek aşamada gerçekleştirilmektedir. Satın almak istediğiniz sertifikayı sepetinize ekleyerek ödeme yapmanız sonrası, Müşteri Paneliniz üzerinde ilgili menü üzerinden CSR Kodu üreterek SSL Sertifikası kurulumunu gerçekleştirebilirsiniz.

Hayır, mevcut servis sağlayıcınızda bulunan hosting hesabınız için SSL Sertifikasını, Thro’dan temin edebilirsiniz.

Evet, SSL Sertifikaları tüm bankalarla uyumludur.

Tüm SSL sertifikaları ve bunları uygulayan güvenli siteler, tarayıcı adresi çubuğunda https:// ön eki gözükür. Şirketler için SSL ve Kurumsal SSL Sertifikaları ile korunan web sitelerde ise yeşil tarayıcı çubuğu görüntülenir. Kurumsal Sertifikalarının kurulum ve aktivasyon işlemleri 30 güne kadar sürebilmektedir.

• Kişisel veya standart kurumsal bir web sitesi sahibi iseniz, Hızlı Kurulum SSL sertifikalarını tercih edebilirsiniz.
• Bir e-ticaret sitesi sahibi iseniz Kurumsal ve Şirketler için SSL seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.
• Çoklu alan adı (subdomain) koruması ve büyük ölçekli kurumsal ve e-ticaret siteleriniz için Wilcard SSL çözümlerini seçebilirsiniz.

Tarafınıza gönderilen e-posta içerisindeki ilgili alan onayladıktan sonra işlemler yaklaşık 10 dakika sürmektedir. Belge gerektiren SSL Sertifikalarında ise bu işlem 1 ila 30 gün arasında sürebilmektedir.

Ürünlerin listelendiği sayfada hangi sertifika için belge gerektği yazılmıştır. Ayrıca Bilgi bankası bölümünden hangi sertifika için hangi belgelerin istendiği ayrıntılı şekilde yazılmıştır.

SSL Sertifikalarında verilen Garanti Bedeli, satın aldığınız ilgili SSL Sertifikasının, hatalı işlem, sertifika kaynaklı oluşabilecek teknik bir aksaklık veya güvenlik sorunu durumunda ödemeyi garanti ettiği bedeldir. Bu garanti bedelleri, SSL türlerine göre değişkenlik göstermektedir. Her SSL Sertifikası ürününün yanında, taahhüt ettiği garanti bedelinin tutar bilgisi yer almaktadır.

SSL sertifikası internet üzerinden yapılan işlemlerin güvenliğinin sağlanması açısından birinci derecede önem taşımaktadır. SSL sertifikasının alınması aşamasında da bazı noktalara özellikle dikkat edilmelidir.

Sertifikanızı Tarafsız ve Güvenilir Üçüncü Parti Sertifika Otoritesi’nden aldığınızdan emin olmalısınız.
Dijital sertifikanızın şifreleme standartı Dünya Standart’ı olan 128 bit’den aşağı olmamalıdır.

Sertifikanızın geçerliliğini ilgili Sertifika Otoritesi’nin Sertifika İptal Liste (CRL) lerinden gerçek zamanlı kontrol edilip edilmediğini öğrenmelisiniz.

Sertifikanızın Sigorta Kapsamında olup olmadığını öğrenmelisiniz.

Dijital Sertifikalar sanal ortamdaki dijital kimliğiniz olduğu için kimlik doğrulama evraklarının sertifika otoritesi tarafından tam olarak istendiğinden emin olmalısınız.

Sertifika Uygulama Prosedürlerini (Evrakların kontrolü, sertifikanın yayınlanması vs.) kaç gün içerisinde yerine getirdiklerini öğrenmelisiniz.

Sertifika otoritesinin kök sertifikalarının IE ve Netscape gibi günümüzde kullanılan popüler browser’larda yüklü olup olmadığını kontrol etmelisiniz.

Kurulum ve ileride karşılaşabileceğiniz problemler karşısında teknik destek alabileceğinizden emin olmalısınız.

(Anonim Anahtar Yaratma Süreci (CSR), Sertifikanın server’a kurulması, Sertifika yedeğini alınması, Sertifika yedeğinin kurulması vs…)

Kurulan SSL sertifikalarında iade işlemi yapılmamaktadır.

Dönemsel olarak değişiklik gösterse de Comodo, RapidSSL, mevcut ürünlerimiz arasında yer alıyor.

Hayır, satın alacağınız SSL sertifikası tüm hosting paketleri ile uyumludur.

keyboard_arrow_up